Vartotojų sukurto turinio galia rinkodaros strategijose | Patarimai ir nauda

0
Vartotojų sukurto turinio galia rinkodaros strategijose | Patarimai ir nauda

Vartotojų generuojamas turinys (UGC) – tai bet koks turinys, kurį sukūrė vartotojai, o ne pats prekės ženklas ar įmonė. Tai gali būti bet kas – nuo socialinės žiniasklaidos pranešimų ir produktų apžvalgų iki vaizdo įrašų ir tinklaraščio straipsnių. Pastaraisiais metais UGC tapo galinga priemone įmonėms, siekiančioms užmegzti ryšį su savo auditorija ir didinti lojalumą prekės ženklui.

Vartotojų sukuriamo turinio vaidmuo šiuolaikinėse rinkodaros kampanijose

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje vartotojai yra skeptiškesni nei bet kada anksčiau. Tradiciniai reklamos metodai nebeturi tokios naudos, kokį turėjo anksčiau, o vartotojai vis dažniau kreipiasi į savo bendraamžius, kad šie pateiktų rekomendacijas ir patarimus. Štai čia į pagalbą ateina UGC. Rodydamos realių žmonių sukurtą turinį, įmonės gali sustiprinti savo auditorijos pasitikėjimą ir patikimumą, todėl didesnė tikimybė, kad jie taps klientais.

Patarimai, kaip skatinti ir kuruoti naudotojų sukurtą turinį iš savo auditorijos

Taigi, kaip įmonės gali paskatinti savo auditoriją kurti vartotojišką turinį? Štai keletas patarimų:

 • Pasiūlykite paskatų: Nesvarbu, ar tai būtų galimybė laimėti prizą, ar nuolaida kitam pirkiniui, paskatos gali būti puikus būdas motyvuoti auditoriją kurti turinį.
 • Kuo lengviau jūsų auditorijai yra kurti ir dalytis turiniu, tuo didesnė tikimybė, kad ji tai darys. Apsvarstykite galimybę sukurti firminį ”hashtagą” arba pateikti šabloną, kuriuo jie galėtų vadovautis.
 • Būkite autentiški: Prašydami UGC, svarbu būti autentiški ir skaidrūs. Leiskite savo auditorijai žinoti, kodėl prašote jų turinio ir kaip jis bus naudojamas.
 • Parodykite savo auditoriją: Surinkę UGC, būtinai parodykite jį savo svetainėje ir socialinės žiniasklaidos kanaluose. Tai ne tik padės didinti patikimumą, bet ir paskatins kitus taip pat kurti turinį.

Vartotojų sukurto turinio įtraukimo į rinkodaros strategiją nauda

Taigi, kodėl įmonės turėtų rūpintis UGC? Štai tik keletas privalumų:

 • Didesnis įsitraukimas: Dažnai UGC yra labiau įtraukiantis nei firminis turinys, nes jis yra autentiškesnis ir labiau susijęs.
 • Ekonomiškumas: UGC kūrimas dažnai yra pigesnis nei firminio turinio kūrimas įmonėje.
 • Didina pasitikėjimą: Rodydamos tikrų žmonių sukurtą turinį, įmonės gali sustiprinti savo auditorijos pasitikėjimą ir patikimumą.
 • Didina konversijas: Tyrimai parodė, kad UGC įtraukimas į rinkodaros strategiją gali padidinti konversijų rodiklius.

Kaip išmatuoti naudotojų sukurto turinio pastangų sėkmę ir patobulinti būsimas kampanijas

Žinoma, kaip ir bet kurią rinkodaros strategiją, svarbu įvertinti UGC pastangų sėkmę. Štai keletas rodiklių, į kuriuos verta atsižvelgti:

 • Įsitraukimas: Ar žmonės komentuoja, mėgsta ir dalijasi jūsų UGC?
 • Konversijų rodikliai: Ar žmonės, pamatę UGC, tampa klientais?
 • Pasiekiamumas: Kiek žmonių mato jūsų UGC?
 • Kokybė: Ar žmonės kuria aukštos kokybės turinį?

Remdamiesi savo rodikliais galite patobulinti UGC strategiją ir koreguoti būsimas kampanijas.

Atsakymai

1. Kokių tipų įmonėms gali būti naudingas naudotojų kuriamas turinys?

UGC gali būti naudingas bet kuriai įmonei, nepriklausomai nuo jos dydžio ar pramonės šakos. Nuo mažų pradedančiųjų įmonių iki didelių korporacijų – UGC gali padėti sukurti pasitikėjimą ir patikimumą jūsų auditorijoje.

2. Kaip galiu paskatinti savo auditoriją kurti UGC?

Paskatų siūlymas, paprastumas ir autentiškumas – tai puikūs būdai, kaip paskatinti savo auditoriją kurti UGC. Svarbu nepamiršti, kad jūsų auditorija yra labiau linkusi kurti turinį, jei jaučia, kad jos pastangos bus įvertintos ir parodytos. Taip pat gali padėti aiškių instrukcijų ir pavyzdžių pateikimas.

3. Kaip galiu įvertinti savo UGC pastangų sėkmę?

UGC pastangų sėkmei įvertinti galite naudoti daugybę rodiklių, įskaitant įsitraukimo, konversijų, pasiekiamumo ir kokybės rodiklius. Stebėdami šiuos rodiklius galite tobulinti savo strategiją ir koreguoti būsimas kampanijas.

4. Kaip sužinoti, ar mano UGC yra kokybiškas?

Aukštos kokybės UGC turėtų būti vizualiai patrauklus, aktualus ir atitikti prekės ženklą. Aukštos kokybės turinį galite paskatinti pateikdami aiškias gaires ir pavyzdžius, o geriausią turinį demonstruodami savo svetainėje ir socialinės žiniasklaidos kanaluose.

5. Ar UGC gali pakeisti firminį turinį?

Ne, UGC turėtų būti vertinamas kaip firminio turinio papildymas, o ne pakaitalas. Firminis turinys gali padėti nustatyti jūsų prekės ženklo toną ir žinutę, o UGC gali padėti sukurti pasitikėjimą ir patikimumą jūsų auditorijoje. Į rinkodaros strategiją įtraukdami abu šiuos dalykus, galite sukurti visapusišką ir veiksmingą kampaniją.

Apibendrinant galima teigti, kad naudotojų kuriamas turinys gali būti galinga priemonė įmonėms, siekiančioms užmegzti ryšį su savo auditorija ir sukurti lojalumą prekės ženklui. Laikydamiesi šių patarimų ir vertindami savo sėkmę, galite įtraukti UGC į savo rinkodaros strategiją ir gauti naudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *