Gyvūnų augintinių terapijos nauda sveikatai ir gerai savijautai

0
Gyvūnų augintinių terapijos nauda sveikatai ir gerai savijautai

Jei ieškote būdo, kaip pagerinti savo sveikatą ir gerovę, galbūt norėtumėte pagalvoti apie naminių gyvūnėlių terapiją. Gyvūnų augintinių terapija apima bendravimą su gyvūnais, pavyzdžiui, šunimis ar katėmis, terapinėje aplinkoje, siekiant skatinti atsipalaidavimą, streso mažinimą ir bendrą gerovę. Štai ką reikia žinoti apie naminių gyvūnėlių terapiją ir jos naudą.

Gyvūnų augintinių terapijos ir jos terapinio taikymo apžvalga

Gyvūnų augintinių terapija, dar vadinama terapija su gyvūnų pagalba, yra terapijos rūšis, kai gyvūnai naudojami kaip įvairių būklių gydymo forma. Gyvūnų augintinių terapija gali būti taikoma siekiant padėti asmenims, turintiems fizinę negalią, psichikos sveikatos sutrikimų ir sergantiems lėtinėmis ligomis. Terapija gali būti taikoma įvairiose įstaigose, įskaitant ligonines, slaugos namus ir reabilitacijos centrus.

Fiziologinė ir psichologinė bendravimo su gyvūnais įvairiose aplinkose nauda

Įrodyta, kad bendravimas su gyvūnais turi daug fiziologinės ir psichologinės naudos. Pavyzdžiui, šuns glostymas gali padėti sumažinti kraujospūdį ir sumažinti nerimą. Kita augintinių terapijos nauda:

  • Sumažėjusi depresija ir vienatvė
  • Sustiprėjusi socializacija ir bendravimas
  • Pagerėjusi nuotaika ir emocinė savijauta
  • Sumažėjęs stresas ir nerimas
  • Sumažėjusi širdies ligų rizika

Patarimai, kaip rasti gyvūnų augintinių terapijos programą ir nustatyti, ar gyvūnų augintinių terapija jums tinka

Jei susidomėjote gyvūnų augintinių terapija, galite rinktis iš daugybės programų. Pirmiausia galite susisiekti su vietinėmis ligoninėmis, slaugos namais ar reabilitacijos centrais ir išsiaiškinti, ar jie siūlo gyvūnų terapiją. Taip pat galite susisiekti su organizacijomis, kurios specializuojasi gyvūnų terapijos srityje.

Prieš pradedant dalyvauti gyvūnų terapijoje, svarbu nustatyti, ar ji jums tinka. Gyvūnų terapija gali netikti asmenims, kurie yra alergiški gyvūnams, bijo gyvūnų arba turi sveikatos sutrikimų, kuriuos gali pabloginti kontaktas su gyvūnais.

Gyvūnų augintinių terapijos vaidmuo skatinant atsipalaidavimą, streso mažinimą ir bendrą gerovę

Gyvūnų augintinių terapija gali atlikti svarbų vaidmenį skatinant atsipalaidavimą, streso mažinimą ir bendrą gerovę. Bendravimas su gyvūnais gali padėti žmonėms jaustis ramesniems ir atsipalaidavusiems, o tai gali pagerinti fizinę ir emocinę sveikatą. Gyvūnų augintinių terapija taip pat gali suteikti bendravimo ir socialinės paramos jausmą, o tai gali būti ypač svarbu asmenims, kurie gali jaustis izoliuoti ar vieniši.

Atsakymai

1. Kokių rūšių gyvūnai naudojami gyvūnų augintinių terapijoje?

A: Šunys ir katės yra dažniausios gyvūnų rūšys, naudojamos gyvūnų augintinių terapijoje, tačiau gali būti naudojami ir kiti gyvūnai, pavyzdžiui, arkliai, triušiai ir paukščiai.

2. Kokių rūšių būklių atvejais gali būti taikoma gyvūnų augintinių terapija?

A: Gyvūnų augintinių terapija gali būti taikoma siekiant padėti asmenims, sergantiems įvairiomis ligomis, įskaitant fizinę negalią, psichikos sveikatos sutrikimus ir lėtines ligas.

3. Kaip rasti netoli manęs esančią naminių gyvūnėlių terapijos programą?

A: Pirmiausia galite susisiekti su vietinėmis ligoninėmis, slaugos namais ar reabilitacijos centrais ir sužinoti, ar jie siūlo gyvūnų terapiją. Taip pat galite susisiekti su organizacijomis, kurios specializuojasi gyvūnų terapijos srityje.

4. Kaip sužinoti, ar augintinių terapija man tinka

A: Prieš pradedant dalyvauti naminių gyvūnėlių terapijoje, svarbu nustatyti, ar ji jums tinka. Gyvūnų terapija gali netikti asmenims, kurie yra alergiški gyvūnams, bijo gyvūnų arba turi sveikatos sutrikimų, kuriuos gali pabloginti kontaktas su gyvūnais. Rekomenduojama pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju ir nustatyti, ar gyvūnų terapija yra saugus ir tinkamas gydymo būdas jums.

5. Kas vyksta per naminių gyvūnėlių terapijos seansą?

A: Gyvūnų terapijos seanso metu apmokytas vedlys atveda gerai prižiūrėtą gyvūną, kuris aplanko dalyvį. Gyvūną galima glostyti arba laikyti, o vedlys gali skatinti dalyvį įvairiais būdais bendrauti su gyvūnu. Per užsiėmimą taip pat gali būti atliekami tokie veiksmai, kaip žaidimas su gyvūnu, gyvūno šukavimas arba pasivaikščiojimas su gyvūnu.

6. Ar galiu į gyvūnų terapijos užsiėmimą atsivesti savo augintinį?

A: Tai priklauso nuo gyvūnų augintinių terapijos programos. Kai kurių programų dalyviai gali atsivesti savo augintinius, o kitų programų dalyviai gali atsivesti tik tuos gyvūnus, kurie yra registruoti kaip terapiniai gyvūnai. Svarbu iš anksto pasitarti ir išsiaiškinti taisykles.

7. Ar naminių gyvūnėlių terapiją dengia draudimas?

A: Tai priklauso nuo draudimo paslaugų teikėjo ir konkretaus draudimo poliso. Kai kurie draudimo paslaugų teikėjai gali padengti naminių gyvūnėlių terapiją kaip gydymo plano dalį, o kiti – ne. Rekomenduojama pasiteirauti draudimo paslaugų teikėjo ir išsiaiškinti, ar naminių gyvūnėlių terapija yra kompensuojama pagal jūsų draudimo planą.

 

Gyvūnų terapija gali būti vertinga sveikatos ir gerovės gerinimo priemonė. Nesvarbu, ar susiduriate su fizine negalia, psichikos sveikatos sutrikimais, ar lėtinėmis ligomis, bendravimas su gyvūnais gali suteikti daug fiziologinės ir psichologinės naudos. Vadovaudamiesi šiame vadove pateiktais patarimais, galite susirasti jums tinkamą gyvūnų terapijos programą ir pradėti naudotis daugybe gyvūnų terapijos teikiamų privalumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *