Atsarginio automobilio rakto svarba ir privalumai

0
Atsarginio automobilio rakto svarba ir privalumai

Automobilių savininkai dažnai nesuvokia, kaip svarbu turėti atsarginį automobilio raktą, kol nesusiduria su pamestu, pavogtu ar sugadintu raktu. Tokiose situacijose atsarginis raktas gali sutaupyti laiko, pinigų ir nervų. Šiame straipsnyje aptarsime atsarginio automobilio raktelio privalumus, skirtingus galimus automobilio raktelių tipus ir kaip įsigyti atsarginį automobilio raktelį.

Atsarginio automobilio rakto privalumai

 1. Užkerta kelią automobilio užsitrenkimui. Pametus ar kitaip praradus automobilio raktelį negalėsite patekti į savo transporto priemonę. Turėdami atsarginį raktą, galite išvengti nepatogumų ir išlaidų, susijusių su avarinio atrakinimo servisu ar vilkiko iškvietimu.
 2. Taupo laiką ir pinigus: Jei prarandate vienintelį automobilio raktą, gali tekti automobilį vilkti į automobilio atstovybę arba pas raktininką, kad gautumėte naują raktą, o tai gali būti brangu ir užimti daug laiko. Turėdami atsarginį raktą galite iš karto patekti į savo automobilį ir išvengti brangiai kainuojančių avarinės tarnybos paslaugų.
 3. Ramybė: Žinant, kad turite atsarginį raktą, galite būti ramūs, ypač keliaudami ar būdami nepažįstamose vietovėse, kur rakto praradimas gali kelti ypatingą stresą.
 4. Patogumas: Turint atsarginį raktą, lengviau dalytis automobiliu su šeimos nariais ar draugais, nes keli vairuotojai gali naudotis automobiliu nuolat nesikeisdami raktais.
 5. Saugumas: Turėdami atsarginį raktą galite atgauti prieigą prie automobilio ir, jei reikia, pakeisti arba perprogramuoti spynas, kad į jas negalėtų patekti pašaliniai asmenys.

Automobilio raktų tipai

 1. Tradiciniai raktai: Senesnių automobilių raktai: Senesnėse transporto priemonėse dažnai naudojami tradiciniai metaliniai raktai, kuriuos gali lengvai nukopijuoti raktininkas arba raktų pjovimo servisas.
 2. Transponderių raktai: Dauguma šiuolaikinių automobilių naudoja transponderinius raktus, kuriuose įmontuota mikroschema, palaikanti ryšį su automobilio imobilizatoriaus sistema. Šiuos raktus turi programuoti profesionalūs raktininkai arba automobilio markės atstovybė.
 3. Keyless entry nuotolinio valdymo pulteliai: Daugelyje automobilių dabar yra įrengti beraktės prieigos nuotolinio valdymo pulteliai, leidžiantys atrakinti automobilį ir užvesti variklį neįkišus į spyną. Šiuos nuotolinio valdymo pultelius paprastai reikia profesionaliai suprogramuoti, o jų gamyba gali būti brangesnė.
 4. Išmanieji raktai: Kai kuriuose naujesniuose automobiliuose naudojami išmanieji rakteliai arba artimojo ryšio rakteliai, kurie leidžia užvesti automobilį tiesiog turint raktą tam tikrame diapazone. Šiuos raktelius taip pat reikia profesionaliai suprogramuoti, o jų keitimas gali būti brangus.

Atsarginio automobilio rakto įsigijimas

Yra kelios galimybės gauti atsarginį automobilio raktą:

 1. Oficialus atstovas: Galite susisiekti su automobilio atstovybe ir užsisakyti atsarginį raktą. Šis variantas gali būti brangesnis, tačiau gali užtikrinti, kad naujasis raktas bus tinkamai užprogramuotas ir tinkamai veiks su jūsų automobiliu.
 2. Profesionalus spynų meistras: Automobilių raktų keitimo srityje patyręs spynų meistras dažnai gali parūpinti atsarginį raktą pigiau nei automobilių atstovybė. Jie gali dubliuoti tradicinius raktus ir programuoti atsakiklių raktus, įėjimo be raktų nuotolinio valdymo pultus ir išmaniuosius raktus.
 3. Ne profisionalus „meistrai” siūlantys automobilių raktų gamybos ir programavimo paslaugas pigiau nei automobilių atstovybių salonai ar raktininkai. Naudodamiesi šia galimybe būkite atsargūs, nes rakto kokybė ir programavimas gali skirtis.

Turėti atsarginį automobilio raktą – protinga investicija, kuri gali sutaupyti laiko, pinigų ir streso pametus ar sugadinus raktą. Susipažinkite su skirtingais automobilio raktų tipais ir atsarginio rakto įsigijimo galimybėmis, kad būtumėte pasirengę bet kokiai situacijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *